Proběhlé webináře

Prezentační dovednosti

8. 9. 2020 (Délka 36 minut)

Webinář se zaměřuje na představení jedné z 8 základních měkkých dovedností podle metodiky Skills Builder. V rámci webináře se dozvíte, jak tuto dovednost rozdělit do menších celků, které můžete zapojit do výuky v rámci různých předmětů jak na 1. tak na 2. stupni ZŠ. Vyzkoušíte si 2 aktivity, které můžete použít přímo ve výuce.

Pozitivní nastavení

30. 7. 2020 (Délka 42 minut)

Týmová spolupráce

24. 6. 2020 od 15:00 (Délka 48 minut)

Webinář se zaměří na představení jedné z 8 základních měkkých dovedností podle metodiky Skills Builder. V rámci webináře se dozvíte, jak tuto dovednost rozdělit do menších celků, které můžete zapojit do výuky v rámci různých předmětů jak na 1. tak na 2. stupni ZŠ. Vyzkoušíte si 2 aktivity, které můžete použít přímo ve výuce.

Classflow – Interaktivní lekce, aktivity a kvízy na jednom místě

17. 6. 2020 od 15:00 (Délka 58 minut)

Webinář se zaměří na cloudovou platformu Classflow. Ta umožňuje vytvářet výukové lekce, aktivity a kvízy jednoduše na jednom místě. Zároveň slouží jako interaktivní tabule, kterou je možné rozšířit na další zařízení.

Organizovanější výuka s ClassroomScreen

3. 6. 2020 od 15:00 (Délka 34 minut)

Webinář se zaměří na učiteli velmi oblíbený nástroj sloužící k organizaci hodiny – Classroomscreen. Tento nástroj ulehčuje přípravu na hodinu, řízení jednotlivých aktivit či upozornění žáků, jak mají pracovat bez nutnosti přepínat mezi mnoha okny počítače.

Skills Builder
– Kreativita

27. 5. 2020 od 15:00 (Délka 45 minut)

Skills Builder – Schopnost řešit
problémy

21. 5. 2020 od 15:00 (Délka 52 minut)
Webinář se zaměří na představení jedné z 8 základních měkkých dovedností podle metodiky Skills Builder – Schopnost řešit problémy. V rámci webináře se dozvíte, jak tuto dovednost rozdělit do menších celků, které můžete zapojit do výuky v rámci různých předmětů jak na 1. tak na 2. stupni ZŠ. Vyzkoušíte si 2 aktivity, které můžete použít přímo ve výuce.

Vůdčí schopnosti

10. 6. 2020 od 10:00 a 15:00 (Délka 48 minut)

Interaktivnější hodina s nástroji Kahoot a Sli.do

6. 5. 2020 od 15:00 (Délka 63 minut)
Během webináře se seznámime se dvěma nástroji, které udělají hodinu zajímavější a zaručeně aktivizují vaše žáky. Zaměříme se na to, jak tyto nástroje používat a také využívat ve vaší hodině.
Pomůcky: kromě počítače je doporučený smartphone či tablet

Flinga a Orgpad jako pomocníci nejen v online výuce

29. 4. 2020 od 16:15 (Délka 54 minut)
Webinář představí dva nástroje, český Orgpad a finskou Flingu, fungující na principu vizuálních map. Zaměřen bude na možnosti, jak se dají využít ve výuce, a to nejen formou myšlenkových map. Možná společně přijdeme i na další využití.

Jak vytvořit vzdělávací video v domácích podmínkách

23. 4. 2020 od 15:45 (Délka 58 minut)
Webinář představí možnosti tvorby vzdělávacích videí od natočení, přes úpravy videa až po nahrání na Youtube (nastavení viditelnosti a časové stopy) či Google disk. Využijeme věci, které má každý doma a volně dostupné programy. Do přihlášky prosím napište, jaké máte zkušenosti s 1. natáčením, 2. stříháním a 3. nahráváním videí na Youtube či Google disk.

Vytváření krátkých animovaných videí v Powtoon

20. 5. 2020 od 15:00 (Délka 55 minut)

Webinář se zaměří na velmi oblíbený nástroj na tvorbu krátkých animovaných video prezentací, které mohou nejen žákům hravou formou přiblížit různá témata. Kromě používání Powtoon si ukážeme, v kterých pracovních listech je možné ho využít.

Přehrát

Pokud máte k webinářům nějakou zpětnou vazbu, připomínky nebo nápady, můžete je s námi sdílet zde.