Classflow – Interaktivní lekce a aktivity

(Délka 58 minut)

Webinář se zaměří na cloudovou platformu Classflow. Ta umožňuje vytvářet výukové lekce, aktivity a kvízy jednoduše na jednom místě. Zároveň slouží jako interaktivní tabule, kterou je možné rozšířit na další zařízení.

Organizovanější výuka s ClassroomScreen

(Délka 34 minut)

Webinář se zaměří na učiteli velmi oblíbený nástroj sloužící k organizaci hodiny – Classroomscreen. Tento nástroj ulehčuje přípravu na hodinu, řízení jednotlivých aktivit či upozornění žáků, jak mají pracovat bez nutnosti přepínat mezi mnoha okny počítače.

Vytváření krátkých animovaných videí v Powtoon

(Délka 55 minut)

Webinář se zaměří na velmi oblíbený nástroj na tvorbu krátkých animovaných video prezentací, které mohou nejen žákům hravou formou přiblížit různá témata. Kromě používání Powtoon si ukážeme, v kterých pracovních listech je možné ho využít.

Přehrát
Přehrát
Přehrát

Interaktivnější hodina s nástroji Kahoot a Sli.do

(Délka 63 minut)
Během webináře se seznámime se dvěma nástroji, které udělají hodinu zajímavější a zaručeně aktivizují vaše žáky. Zaměříme se na to, jak tyto nástroje používat a také využívat ve vaší hodině.
Pomůcky: kromě počítače je doporučený smartphone či tablet

Flinga a Orgpad jako pomocníci nejen v online výuce

(Délka 54 minut)
Webinář představí dva nástroje, český Orgpad a finskou Flingu, fungující na principu vizuálních map. Zaměřen bude na možnosti, jak se dají využít ve výuce, a to nejen formou myšlenkových map. Možná společně přijdeme i na další využití.

Jak vytvořit vzdělávací video v domácích podmínkách

(Délka 58 minut)
Webinář představí možnosti tvorby vzdělávacích videí od natočení, přes úpravy videa až po nahrání na Youtube (nastavení viditelnosti a časové stopy) či Google disk. Využijeme věci, které má každý doma a volně dostupné programy. Do přihlášky prosím napište, jaké máte zkušenosti s 1. natáčením, 2. stříháním a 3. nahráváním videí na Youtube či Google disk.
Přehrát
Přehrát
Přehrát

Pokud máte k webinářům nějakou zpětnou vazbu, připomínky nebo nápady, můžete je s námi sdílet zde.